Czy lokalizacja hotelu SPA jest kluczowa?

W obecnych czasach hotel nie jest miejscem, który służy jedynie przenocowaniu. Jest wielu klientów bardziej wymagających, którym hotele starają się wyjść naprzeciw ze swoimi ofertami. Pobyt w hotelu ma być atrakcyjny i służyć wypoczynkowi. Dlatego też, hotele zapewniają coraz więcej atrakcji swoim klientom- basen, wypoczynek w SPA, sauna, siłownia czy nawet menu przygotowywane z corocznych, regionalnych produktów. To wszystko sprawia, że hotel z tego typu usługami jest często wybieranym miejscem, by odpocząć od codziennych obowiązków.

Lokalizacja hotelu SPA

Hotel SPA czy lokalizacja jest ważna? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista, ale należy pamiętać, że każdy klient ma inne wymagania i inne potrzeby spędzenia swojego czasu w hotelu. Jedni wolą wyjechać poza miasto, by odpocząć w spokoju i ciszy od miejskiego zgiełku. Drudzy wolą miejsce blisko swojego miejsca zamieszkania, bo nie muszą wyjeżdżać poza miasto. Dla takich osób dobrym miejscem hotelu SPA jest centrum miasta. Tak więc, wszystko zależy od oczekiwań klienta.

Swoje zalety ma zarówno pobyt W SPA poza miastem jak i w sercu miasta.

Korzyści SPA w centrum miasta

Do obiektów noclegowych w centrach miast zazwyczaj przyjeżdżają osoby, których pobyt nie trwa długo. Są to osoby, które przyjechały na spotkanie biznes -owe, szkolenie czy są w delegacji. Dla takich osób pobyt w hotelowym SPA jest swego rodzaju odpoczynkiem od pracy. Drugim rodzajem klientów w takim obiekcie hotelowym mogą być osoby, które nie opuszczając miasta mogą udać się tam na odpoczynek od rutynowych, codziennych spraw. Tacy klienci, jeśli tylko mają ochotę na zabieg w SPA mogą zawsze znowu wrócić i stać się stałymi gośćmi. Więc, jak widzisz, SPA w takich miejscach może być jedynie fajnym dodatkiem do podstawowego zakresu usług.

Korzyści SPA w miejscowościach podmiejskich

W takich miejscach zazwyczaj swój pobyt planują osoby, których wypoczynek wiąże się ściśle z rekreacją. Hotele SPA są umiejscowione w bardzo atrakcyjnych miejscach wzbogaconych o lasy, ogrody, atrakcje dla dzieci czy nawet o pole golfowe. Takie miejsce sprawia, że można błogo spędzić czas w gronie najbliższych. Hotele SPA w podmiejskich rejonach cechują się kameralnością. W związku z czym warto pomyśleć nad zorganizowaniem jakiegoś przyjęcia w takim miejscu np. wesela czy komunii.

Zastanawiasz się co wybrać? To już zależy od twoich oczekiwań i potrzeb. Jeśli oczekujesz odmładzającego zabiegu w SPA nie warto szukać poza miastem, a skupić się na tym jakie oferty mają hotele w pobliżu. Natomiast, jeśli planujesz dłuższy wypoczynek z rodziną, wzbogacony o zabiegi w SPA i odrobinę atrakcji- warto wybrać ośrodek poza miastem.