Włoskie klimaty

Ci, którzy uwielbiają podróżować, wiedzą, że to nie tylko uzależnienie, ale również spory wydatek. Na wyjazdy jest kilka metod, które są zależne od funduszy, ale tak naprawdę wystarczy wcześniej sobie zaplanować plan wycieczki. Nie dość, że będzie satysfakcjonujący, to poczujesz, że do końca wykorzystałeś te kilka dni na coś, co jest warte Twojej uwagi! Dobrym przykładem będzie Florencja, we Francji, która przyciąga największą uwagę wśród turystów w tym Państwie. Powody są różne, ale najczęstszym z nich jest nietypowy widok: woda wśród budynków, a na niej łodzie. Ale co jeszcze się znajduje poza tym ,,standardem’’?

Jak nie katedry, to może targ?

Nie wszyscy są fanami starszych zabytków katedr, zamków itp, a znowu jeszcze inni preferują zwiedzanie zabytków, zamiast podziwiania widoków na dłuższą metę. W razie potrzeby można jednak wszystko ze sobą połączyć, gdyż warto poznać każdy kraj z wszystkich możliwych stron. Florencja posiada wielu ciekawych budowli, ale kojarzy się też z targowiskiem, rynkami. Pałace słyną z architektury renesansowej, gdyż miasto to słynie od tej epoki (np. Palazzo Strozz,Palazzo Bargello (w którym wypatrzymy również styl gotycki). Jednakże targ Florencja, jest zamknięty i otwarty, podobnie jak w innych Państwach – można znaleźć wiele różnych rzeczy. Zaczynając od targowiska spożywczego, jak i rynek z wyrobami skórzanymi, z pamiątkami (starocie), kwiaty.

To nie koniec zakupów, pamiątek!

Florencja wymaga sporego zaangażowania od turysty, aby poznać jej kulturę, zwyczaje, budynki, kuchnię itp. Albowiem, jak to mówią pewne rzeczy się nie zmieniają, możemy w to wliczyć nie tylko targi, ale również rynek miejski, który nosi nazwę Mercato Centrale.Funkcjonuje w zadaszonym budynku na obszarze San Lorenzo i całkiem niedaleko katedry. Tam możemy nabyć nie tylko świeże produkty spożywcze, ale również kilka knajpek w rozsądnej cenie. Jest to rzadki przypadek we Florencji, bo jedzenie samo w sobie nie jest tanie. No i oczywiście nie należy się spodziewać wszelkich obrusów, ale z pewnością spróbujemy prawdziwego włoskiego dania. Tylko nieliczni wiedzą o tym miejscu, dlatego przeważnie jest tam więcej miejscowych, niż turystów.