Japonia – sprawdź co warto zobaczyć

Japonia – kraj kwitnącej wiśni

Japonia wiśnia to połączenie, które zna niemal każdy. Ten piękny kraj jest znany właśnie z widoków kwitnącej wiśni, które są wprost bajeczne. Warto jednak wiedzieć, iż istnieje o wiele więcej pięknych widoków i ciekawych miejsc, które warto zobaczyć w pięknej Japonii. Wybierasz się w te rejony? Jeśli tak, przeczytaj ten artykuł i sprawdź, co warto zobaczyć w kraju kwitnącej wiśni.

Atrakcje Japonii – warto tu być

W Japonii jest wiele miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy. Oto kilka z nich, warto umieścić je na swojej liście zwiedzania kraju kwitnącej wiśni:

  1. Tokio – stolica to doskonałe miejsce dla osób, które dobrze czują się w tłumie i nie przeszkadza im zgiełk. Tokio jest tętniącą życiem stolicą, do której warto się wybrać. Ogromne wieżowce, zielone parki z drzewami wiśni, restauracje ze smacznym jedzeniem, imponujące świątynie – tutaj nie można się nudzić.
  2. Nara – to klimatyczne miasto jest znane przede wszystkim z tego, że często i w różnych miejscach można spotkać tutaj daniele. Zwierzęta są przyzwyczajone do ludzi, niektóre nawet chętnie przyjmują pożywienie z rąk człowieka. Miasteczko Nara było pierwszą stolicą Japonii, a więc ze względów historycznych jest to bardzo ważne miejsce. Znajduje się tutaj siedziba dworu cesarskiego z VIII wieku.
  3. Kioto – idealne miejsce dla osób, które cenią sobie możliwość zwiedzania i lubią piękne widoki. Złoty Pawilon czy kompleksy świątynne to jedynie przykłady miejsc, które warto tutaj odwiedzić.
  4. Kobe – tutaj powinien wybrać się każdy, kto ceni sobie smaczną kuchnię. Warto spróbować polędwicę wagyu, która rozpieszcza kubki smakowe nawet najbardziej wymagających koneserów.

Zakończenie

Japonia słynie głównie z pięknych widoków kwitnących wiśni. Warto jednak wybrać się tam także dla innych atrakcji. Jest wiele miejsc, które warto odwiedzić. Tokio, Nara, Kioto oraz Kobe to jedynie kilka z wielu przykładów ciekawych miejsc w Japonii. Czy to lato, jesień, zima czy wiosna – warto odwiedzić Japonię.