Czy da się płacić mniej za bilety lotnicze?

Każdy, kto ma w planach wakacyjny wyjazd, stara się jakoś nie nadwyrężać dom -owego budżetu. Punktem wyjścia do takich praktyk są bilety lotnicze zakupione możliwie jak najtaniej. Z racji tego, że w wielu przypadkach jest to w zasadzie punkt wyjścia do niezapomnianych niedrogich wakacji, to w niniejszym tekście pochylimy się nad tym zagadnieniem. Zapraszamy do lektury!

Warto wszelkie podróże planować z wyprzedzeniem

Sprawa jest w zasadzie oczywista, gdyż im mamy więcej czasu do planowanego wylotu to płacimy za bilety niższą kwotę. Dzieje się tak dlatego, że podróżni często organizują podróż na ostatni moment i przez to są najmniej elastyczni. Dlatego też chcąc zapłacić mniej, planujmy z wyprzedzeniem, bo wówczas mamy możliwość sporych oszczędności.
Warto podróżować w konkretne dni
Kolejną okazją ku temu, aby załapać się na tanie loty, jest podróżowanie w środku tygodnia. W te dni jest nie tylko mniejszy ruch, ale też możemy liczyć na atrakcyjniejsze ceny.
Kolejnym ciekawym przykładem podróży za mniejszą cenę jest wylot wtedy, kiedy to gdy inni nie mogą. Doskonałym przykładem takiego stanu rzeczy jest późna pora nocna lub też wczesne poranki. Warto zatem w porównywarkę cen lotów w rubryce pora wpisać „dowolna” . Pozwoli nam to poznać te najkorzystniejsze opcje lotów.

Lataj poza szczytem sezonu urlopowego

Warto podróżować, wtedy kiedy inni np. pracują. W czasie sezonu urlopowego mamy bowiem nie tylko duży tłok w miejscach turystycznych, ale też bilety są droższe. Można też zdecydować się na wylot w dniu świąt, kiedy to większość osób jest już w punkcie docelowym
Przemyślany wybór

Na rynku linii lotniczych mamy sporo przewoźników, którzy parają się przelotów w budżetowych cenach. Ich cechą charakterystyczną jest niezwykle uproszczony sposób wyliczania cen biletów. Z czasem za nimi poszły też tradycyjne linie lotnicze, lecz warto pamiętać, że nie wszędzie tego rodzaju kalkulacje prezentują się tak samo. Stąd też chcąc uniknąć przepłacania za konkretny przelot, idealnym rozwiązaniem będzie możliwość skorzystania z porównywarek cen za tego rodzaju usługę. Algorytmy tych aplikacji porównują multum stron rezerwacyjnych, aby, w ten sposób dostarczyć nam najlepsze oferty biletów lotniczych.

Lokalizacja ma znaczenie

W przypadku tanich linii lotniczych, warto mieć na uwadze fakt, że spora część z nich wykorzystuje alternatywnych lotnisk. Oznacza to z reguły to, że są one oddalone od centralnej części miast. W wielu przypadkach zatem oszczędność jest pozorna. W końcu to, co uda nam się zaoszczędzić na cenie przelotu, jesteśmy zmuszeni przeznaczyć na dojazd i opuszczenie obszaru lotniska. Korzyścią tych lotnisk będzie jednak to, że możemy spodziewać się mniejszego ruch. Co więcej, można tam liczyć na mniejszą ilość osób w barach lub też tańsze oferty np. za wypożyczenie auta.

Jak zatem widać możliwości na zaoszczędzeniu na opłatach za przeloty jest całkiem sporo. Tym samym starannie planując wszystko zawczasu, możemy w znacznym stopniu zredukować wydatki przeznaczone na ten cel. W ten sposób wcześniejsze zgromadzenie ich będzie o wiele prostsze.