Sylwestrowy „długi weekend”.
Układ dni wolnych poprzedzający sylwestra jak i ten po nowym roku pozwala na zaplanowanie „długiego weekendu”. Chociaż weekend kojarzy nam się z dniami od piątku do niedzieli, to w przypadku gdy połączymy je z dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy może się okazać, że będzie trwało dużo dłużej. Jeśli dobrze uda nam się dogadać z szefem to biorąc kilka dnia urlopu możemy zagwarantować sobie o wiele dłuższy wypoczynek. Na przełomie roku ustawowo przypada nam dzień wolny od pracy na nowy rok czyli 1 stycznia oraz na święto Trzech Króli 6 stycznia. Łącząc te dni z weekendami możemy uzyskać „długi weekend” na okres prawie dwóch tygodni. Jak zatem zaplanować sobie Sylwestrowy „długi weekend”.
W pierwszej kolejności ustalmy jak pracujemy w sylwestra. Większość firm tego dnia skraca dzień pracy do godziny 12 maksymalnie 14. Warto zatem wcześniej dogadać się z szefem, czy możemy odpracować godziny z tego dnia, pozostając przez kilka dni o godzinę dłużej. W ten sposób uzyskujemy wolny czwartek, 31 grudnia. Sylwester w 2020 przypada z czwartku na piątek. Zatem noworoczny piątek również jest dniem wolnym od pracy. Dzięki takiemu układowi po nowym roku mamy weekend. W kolejnym tygodniu noworocznym w środę, 6 stycznia przypada wolne od pracy święto Trzech Króli. Święto to wypada w środku tygodnia więc biorąc urlop na 2 dni przed i 2 dni po zyskujemy cały tydzień wolnego. W ten sposób, odpracowując kilka godzin z czwartku oraz biorąc 4 dni urlopu w nowym roku uzyskujemy razem z weekendami 11 dni wolnego.
Zaplanujmy ten okres wcześniej dogadajmy się z szefem i wykorzystajmy tak rzadko wypadający układ kalendarza na wypoczynek. Spędzimy ten poświąteczny czas z rodziną i bliskimi. Doładujemy baterie by z nową siła wejść w kolejny rok 2021. Tak łatwo możemy zadbać o to aby mieć pełen wytchnienia sylwestrowy „długi weekend” – zmówić catering.