Odwiedzamy kraje Beneluksu

Któż z nas nie lubi podróżować? Chyba wszyscy i tym samym trudno się dziwić, że chętnie poznajemy nowe zakątki globu. Warto tu nadmienić, że wcale nie musimy na początku odwiedzać egzotyczne kraje. Z powodzeniem na wakacje możemy udać się nieco bliżej. Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku będzie, chociażby możliwość podróżowania po Europie. Opcji tutaj jest wiele, lecz w niniejszym tekście skupimy się na krajach Beneluksu.
Jest to na tyle interesujący obszar w Europie, że warto mu się przyjrzeć. Kraje Beneluksu to zespół trzech sąsiadujących ze sobą monarchii. Mamy tu takie kraje jak: Belgia, Holandia oraz Luksemburg. Nazwa obszaru, jaki jest motywem przewodnim dzisiejszego tekstu, pochodzi od pierwszych sylab nazw przedstawionych tu państw. Te trzy kraje mogą pochwalić się nie tylko wspaniałą tradycją, ale też wieloma zabytkami i innymi kultura -lnymi rozrywki bądź też możliwością zakosztowania nowych kulinarnych wrażeń. To spowodowało, że ów obszar na mapie Europy stał się niezwykle popularnym kierunkiem do eksplorowania pod kątem turystycznym.

Prosto i łatwo tam dojechać

Chociaż obecnie na całym świecie borykamy się z pandemią, to kraje Beneluksu w dalszym ciągu są wybierane jako cel podróży. Wynika to z tego, że wakacje lub wypoczynek tam są możliwe do zrealizowania w stosunkowo prosty sposób. Chcąc odwiedzić Holandię albo też marzy nam się Belgia, jesteśmy w stanie dotrzeć tam drogą lądową autem lub wynajętym busem. Tym samym jesteśmy w stanie ustrzec się stresów wynikających z odwoływania lotów. Decydując się wynajem busów, jesteśmy w stanie ze znajomymi lub rodziną za jednym zamachem pokonać w całkiem dobrych warunkach trasę do punktu docelowego. Warto dodać, że w ten sposób można nie tylko podróżować w celach turystycznych, ale i za chlebem.
Niezwykle urokliwe okolice

Beneluks to częsty punkt wycieczek z uwagi na fakt, że jest tu również sporo do zwiedzania. Już sama Bruksela to stolica całe UE i mamy tu liczne zabytki, a nieopodal niezwykle nowoczesną infrastrukturę. Będąc z kolei w Holandii koniecznie, trzeba odwiedzić Amsterdam. Jest to miasto, które da się Oprócz tych konwencjonalnych rozwiązań, warto tutaj wskazać, chociażby podróż barką po licznych kanałach czy też przejażdżki rowerowe. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że odwiedzając tylko i wyłącznie stolice opisywanych tutaj krajów wiele tracimy. Sporo atrakcji jest bowiem na przysłowiowej prowincji. Za przykład niech posłużą takie miasta jak: Antwerpia czy Brugia w Belgii. Kolejnym interesującym elementem są pola tulipanów w Holandii czy też północne zakątki Luksemburga.

Nie tylko zwiedzanie

Oprócz klasycznego zwiedzania ważną częścią każdej wyprawy jest poznawanie nowych smaków. Dla przykładu w Belgii czeka wiele rozkoszy z racji smacznej czekolady lub też objadania się frytkami z majonezem. Holandia to kraj niezwykle mocno znany z jakże smakowitych wafli w syropie. Natomiast Luksemburg to kraj, gdzie mamy sposobność zjedzenia tarty śliwkowej lub też delektowania się preclami.