Co zwiedzać z dziećmi w Japonii?

Ciekawostki w Japonii dla dzieci – wczasy z dziećmi

Wakacje w Krainie Wschodzącego Słońca odpowiednie dla całej rodziny. Między parkami, świątyniami, kapliczkami, grami wideo, muzeami i robotami. Miłośnicy sushi, fani mangi i anime, nostalgiczni za bajkami zaintrygowani tysiącletnimi tradycjami. Jeśli na wiosnę Japonia wita podróżnych kwitnącymi wiśniami, a wrzesień-październik zaskakuje turystów kolorami jesieni, to w końcu każda pora roku może być odpowiednia do odkrywania krainy wschodzącego słońca i fascynacji starożytnymi wioskami, w których wydaje się czas zatrzymać się, z buddyjskich świątyń i sanktuariów Shinto, które czekają na ciebie w każdym zakątku, z futurystycznych miast, które wydają się przenosić Cię w przyszłość, z zapierającego dech w piersiach widoku na górę Fuji, z dzikiej przyrody japońskich Alp i wiele więcej.

Spacer wśród jeleni i małp

W Nara odwiedź majestatyczną świątynię Todai-ji, aby podziwiać gigantyczny posąg Buddy, Daibutsu, wysoki na 15 metrów. Dzieci, ale także najodważniejsi dorośli, będą mogli ustawić się w kolejce, aby przejść przez przebity drewniany słup: otwór ma około 50 centymetrów szerokości i szerokość nozdrza Buddy z brązu. Ci, którym się uda podobno osiągną duchowe oświecenie.
Świątynia położona jest w pięknym parku Nara-Kōen , po którym wędruje wiele dzikich jeleni, przyzwyczajonych do otrzymywania z rąk turystów specjalnie dla nich herbatników: shika-senbei (można je tam kupić).

Bambusowy las – Kioto

Z kolei w Kioto wybierz się na przyjemny spacer po bambusowym lesie: znajdziesz się w korytarzu zielonych trzcin, które ciągną się w kierunku nieba, tworząc wspaniałe gry świateł i sugestywnych efektów dźwiękowych. Nawet w najgorętszych godzinach może być przyjemnie spacerować po tym parku w cieniu drzew, aż dotrzesz (po spacerze, nie wymagającym nawet pod górę, około dwudziestu minut) szczytu, na którym się bawią (lub walczą) i ścigają się japońskie małpy. Z najwyższego punktu można podziwiać piękny widok na miasto, ale przede wszystkim można przejść o rzut beretem od makaków i wchodząc do swego rodzaju szopy, nakarmić je: bananami, jabłkami, orzeszkami ziemnymi.

A w Tokio odwiedzić trzeba park Ueno znajdziesz tam świątynie i kapliczki, muzea, zoo z pandami, lemurami, żółwiami, gorylami (i wieloma innymi zwierzętami), kwitnącymi wiśniami (jeśli jesteś w odpowiednim sezonie).

Shibuya

W Shibuya przejdź przez (podobno) najbardziej ruchliwe skrzyżowanie dla pieszych na świecie. Ludzie (bardzo wielu) przechodzą ze wszystkich stron, a nad tobą błyskają gigantyczne ekrany i neony, tak że nawet wieczorem wydaje się, że jest dzień. Również w pobliżu stacji znajduje się pomnik Hachikō : najsłynniejszego psa Akita w Tokio (i może nie tylko). Jego historię – po śmierci właściciela pies przez prawie dziesięć lat codziennie jeździł na stację Shibuya, czekając na jego powrót z pracy.