Utrzymujący się zapach kociego moczu nie musi być już problemem

Zapach kociego moczu potrafi być zmorą właściciela kota. Jest w stanie utrzymywać się bardzo długo i, co tu dużo mówić, okropnie śmierdzi. Czy da się zrobić coś, żeby pozbyć się go skutecznie i raz na zawsze?

Warto zacząć od tego, że nasz kot nie załatwia się poza kuwetą, bo chce zrobić nam na złość. Najczęściej jest to oznaka choroby, stresu bądź złych nawyków. Zanim decydujemy się dać upust naszej frustracji, zorientujmy się dlaczego kot zachowuje się w określony sposób. Dzięki temu unikniemy kolejnych plam i kolejnych złości. No dobrze, ale ta jedna, śmierdząca plama już jest. I jak się jej pozbyć?

Szybka reakcja

W przypadku plamy kociego moczu ważna jest to, aby zareagować możliwie jak najszybciej i zapobiec wchłonięciu się moczu do materaca, kanapy czy ubrania. Dobrym pomysłem jest położyć na zalanym obiekcie ręcznik papierowy i przykładać tak, aż wchłonie mocz. Jeśli jednak jesteśmy już po wstępnym czyszczeniu i udało nam się usunąć żółtą plamę, ale wciąż czuć nieprzyjemny odór, musimy powziąć bardziej stanowcze kroki.

Domowe i profesjonalne sposoby

Jak pozbyć się zapachu kociego moczu, jeśli wszystkie znane metody i dostępne w mieszkaniu środki czystości zawiodły? Jest na to kilka sposobów. Jednym z nich jest stworzenie domowego preparatu składającego się z wody oraz octu. Ocet usunie nieprzyjazny naszym nozdrzom odór, ale na kilka dni pozostawi swój niewiele lepszy zapach i będziemy musieli w jakiś sposób to przetrwać. Jeśli nie zniesiemy zapachu octu, możemy spróbować wyprać zalaną tkaninę w możliwie jak najwyższej temperaturze. Wysoka temperatura to skuteczna metoda zabijania drażniących nas zapachów. Ale jak włożyć do pralki materac?- powstaje pytanie. Będzie o to trudno, dlatego możemy po prostu wybrać się do sklepu zoologicznego albo drogerii- powinniśmy znaleźć tam preparaty przeznaczone do usuwania plam z moczu, wraz z zapachem. Niezwykle istotne jest to, że są to środki bezpieczne dla kotów i wysoce skuteczne w działaniu. Dlatego warto czasami sięgnąć głębiej do portfela- w zamian otrzymamy świeży zapach w mieszkaniu.