Baseny termalne w Polsce. Co nam dają?

Dlaczego baseny termalne są tak popularne?

Woda nie tylko relaksuje, ale też leczy. Baseny termalne, dlatego cieszą się taką popularnością, ponieważ uzdrawiają i duszę, i ciało. Medycyna już od dawna korzystała z właściwości termalnych wód, ponieważ mają one lecznicze działanie. Nie tylko zewnętrze, ale też wewnętrzne. Łagodzą skutki wielu schorzeń i dlatego są cenione od dawna.

Skład wody termalnej.

Woda termalna pochodzi z podziemnych źródeł. Nasycona jest związkami chemicznymi i minerałami, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Wśród najczęściej wymienianych pierwiastków są: potas, żelazo, magnez, krzem, siarka, chrom, mangan, selen i wapń. Skład w każdym źródle jest inny, jednak taka zawartość działa rozkurczająco i rozluźniająco. Ma też szereg innych właściwości leczniczych. Baseny termalne w Polsce, co nam dają?

Wpływ wód termalnych na zdrowie.

Poprawiają pracę serca, między innymi dlatego, że stabilizują tętno. Obniżają poziom bólów reumatycznych, stawowych i mięśniowych oraz usprawniają procesy metaboliczne organizmu. Regulują gospodarkę hormonalną, wyciszają, działając w sposób kojący na układ nerwowy. Kąpiele w wodach termalnych przeznaczone są dla kuracjuszy borykającymi się z bezsennością, lękami i przechodzących stany depresyjne. Wspaniale działają na skórę. Ujędrniają i wygładzają. Wpierają przy chorobach typu: łuszczyca, atopowe zapalenie skóry i wszelkich problemach trądzikowych.

Baseny termalne w Polsce.

Jeśli jechać do takich, które nas odprężą, to zdecydowanie dobrym kierunkiem będą polskie góry i okolice Zakopanego. Bukowina Tatrzańska, Uniejów, Białka Tatrzańska to miejscowości, w których oprócz samych gorących kąpieli zażyjemy też pokrzepienia duszy. Zewnętrzne, gorące baseny, czynne przez cały rok oferują zapierające dech w piersiach widoki. Przyjemne łączymy tutaj z pożytecznym. Jeśli chorujemy i chcemy wzmocnić kondycję naszej skóry, kości bądź poprawić metabolizm warto wybrać się w rejony Lądka – Zdroju czy Cieplic. Tutejsze wody termalne pomagają uśmierzyć ból, uspokajają, poprawiają kondycję skóry oraz wspaniale relaksują.