Planujesz wakacje w Chorwacji?

Kiedy najlepiej jechać do Chorwacji? Jesteś entuzjastą sportów wodnych i liczysz na wspaniałą pogodę i wysokie temperatury? Liczysz na doskonałe warunki podczas pobytu? Zastanawiasz się, ile wynosi temperatura wody oraz temperatura powietrza w poszczególnych okresach w ciągu roku?

Chorwacja temperatury – co musisz o nich wiedzieć?

Temperatura powietrza i temperatura wody w wybranych okresach

Pogoda Chorwacja – czego od niej oczekujesz? Upalnych dni czy raczej ożywczego chłodu?

Chorwacja temperatury – co musisz o nich wiedzieć?

Słoneczna pogoda to marzenie każdego turysty, który jest na etapie planowania urlopu. Jeżeli właśnie przystąpiłeś do tej aktywności i zastanawiasz się, jakie temperatury powietrza mogą występować w poszczególnych okresach roku – odpowiadamy! Wakacyjna Chorwacja cechuje się ciepłym i suchym latem, kiedy to opady deszczu występują dość rzadko. Średnie temperatury w okresie urlopowym wynoszą około 25 stopni Celsjusza. To zatem idealny czas na wypoczynek w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Średnia temperatura wody to również ponad 20 stopni, co sprzyja kąpielom i wszelkiego rodzaju aktywnościom wodnym. Jeśli oczekujesz precyzyjnych informacji dla poszczególnych miesięcy – sprawdź szczegóły na tripholiday.pl/blog/pogoda-i-klimat-w-chorwacji-caly-rok-kiedy-warto-jechac/.

Temperatura powietrza i temperatura wody w wybranych okresach

Teraz, kiedy wiesz już czego spodziewać się po wakacyjnych miesiącach w Chorwacji – pora sprawdzić, co może Cię czekać jesienią. Temperatury co prawda spadają, jednak nadal jest ciepło i przyjemnie. Jeżeli zatem planujesz zwiedzanie Chorwacji – wówczas będzie to doskonała pora na takie aktywności. Od września do listopada możesz spodziewać się temperatury wynoszącej od 15 do 24 stopni celsjusza, z kolei temperatury wody utrzymują się w granicach od 18 do 22 stopni.

Z kolei średnie miesięczne temperatury w okresie zimowym oscylują wokół 16 stopni celsjusza. Co prawda w Chorwacji panuje również klimat umiarkowany, jednak temperatury są o kilka stopni wyższe niż u nas. Rożnica jest najbardziej widoczna właśnie zimą, kiedy to temperatura bardzo rzadko spada poniżej zera lub gdy pojawia się śnieg.

Pogoda Chorwacja – czego od niej oczekujesz? Upalnych dni czy raczej ożywczego chłodu?

Jeżeli gorąca, typowo wakacyjna pogoda jest dla Ciebie jak najbardziej pożądana – wówczas warto wybrać się tam w okresie od czerwca do sierpnia. Jeżeli jednak wysoka temperatura nie jest na liście Twoich wymagań i oczekujesz raczej umiarkowanej temperatury, która pozwoli Ci na aktywne zwiedzanie – wówczas okres jesienny będzie doskonałą porą na zaplanowanie wakacyjnego urlopu w Chorwacji.