Wczasy w Żywcu

Nie ma wątpliwości, iż Polska jest pięknym krajem, który warto zwiedzać lub też wybierać na czas odpoczynku, czy to letniego, czy zimowego. Niezależnie od pory roku łatwo pochylić się nad Beskidem Żywieckim i jego głównym mieście, bo jeżeli chodzi o Żywiec wczasy tutaj mogą przypaść do gustu i dorosłym, i dzieciom.

Wybór noclegu

Wybierając Żywiec jako cel swoich wczasów, należy zapoznać się z cenami i standardami miejsc noclegowych. Zatrzymać się można w pensjonatach czy domach agroturystycznych, jak też w hotelu — w przypadku hoteli można skorzystać z oferowanymi usługami typu SPA & Wellness. Ceny za noc uzależnione są od miejsca, jednak liczyć trzeba się z kosztem od około 150 złotych wzwyż w hostelach i hotelach, w przypadku prywatnych domów cena może być niższa.

Atrakcje w Żywcu

Dlaczego warto przyjechać do Żywca? Gdyż w mieście tym i latem, i zimą na przyjezdnych czekają atrakcje. Wśród nich warto wymienić między innymi Muzeum Browaru — tu można zapoznać się z historią browarnictwa w tym regionie, która sięga czasów średniowiecza. Zwiedzający mogą robić w nim zdjęciu wszystkiemu, nie ma bowiem żadnych zakazów pod tym względem. Na miejscu czeka także degustacja piwa — oczywiście atrakcja ta przeznaczona jest dla osób pełnoletnich.

Innym miejscem wartym odwiedzenia podczas wczasów w Żywcu jest Pałac Habsburgów. Zamek otoczony jest ogromnym ogrodem — powierzchnia parku wynosi 26 hektarów. Na jego terenie czeka wiele atrakcji, w tym także ta skierowana do najmłodszych — mini zoo. W pobliżu Pałacu znajduje się Park Miniatur, w którym obejrzeć można 23 miniatury znanych budowli. Dostępny dla zwiedzających jest od maja do października.

Żywiec zimą

W okresie zimowym miasto zmienia się w przystań dla fanów sportów zimowych, więc jeżeli wczasy przypaść mają na czas ferii, warto tu przyjechać. Wówczas można skorzystać z wyciągów narciarskich oraz tras przeznaczonych do zjazdów na desce snowboardowej. Najmłodsi natomiast mogą zacząć swoją przygodę z nartami właśnie w przeznaczonych dla nich szkółkach.