Południowy Tyrol – Wszystko co warto wiedzieć przed podróżą.

Południowy Tyrol o każdej porze roku nada się na ówczesne wakacje. Malownicze jesienne gospodarstwa zapraszają na niezapomniany, a zarazem klimatyczny wypoczynek. Gospodarstwa gwarantują piękne widoki w okolicznościach przyrodniczych, a też zapraszają na odkrywanie niezwykłej kultury tradycji tego pięknego i wspaniałego regionu.

Gdzie leży Południowy Tyrol?

Tyrol jest położony w północnych Włoszech. Dlatego, też jest to miejsce zapewniające wakacje o każdej porze roku. Większość osób nie wie, ale nie mieszkają tam sami włosi. Zamieszkuje tam taka ludność jak:

  • Tyrolska.
  • Włoska.
  • Ladyńska.

Najważniejszym miastem Tyrolach jest to Bolzano, które nie tylko jest najbardziej odwiedzanym miejscem, ale i zarazem stolicą całej prowincji.

Krótka historia Tyrolów – szybkie informacje

Do 1919 roku Tyrol Południowy stanowił część kraju austriackiego. Jednakże po traktacie pokojowym w Saint-Germain został on przydzielony do innego kraju, jakim były Włochy. Kraj ten został przydzielony wraz z Trydentem jako jego głównym regionem.

Po dojściu do władzy przez Mussoliniego i wprowadzonej przez niego italinizacji niemieckojęzycznej wymusiła konflikt polityczny i narodowy na tych ziemiach.

Trydent

Południowy Tyrol o każdej porze roku jest odwiedzany przez tłumy turystów a w szczególności jego stolicę, jaką jest właśnie Trydent. Przez owych turystów i rozwinięty na bardzo wysokim poziomie rolnictwo. Powoduje to, że Tyrol Południowy jest najbardziej bogatą częścią Włoch. Uprawiają tam między innymi sadownictwo, ale też uprawę winnej latorośli.

Atrakcje w Tyrolu Południowym

Wakacje letnie czy zimowe i tak warto zobaczyć te miejsca i zwiedzić je z czystej ciekawości. Jest to miejsce bardzo urocze. Najbardziej wysunięte na północ prowincja Włoch. Góry pastwiska i natura tam to właśnie wszystko znajdziemy, ale jakie warte są miejsca do zobaczenia w owej prowincji? Są to takie miejsca jak:

  • Lago di Resia. Jest to sztuczny zbiornik jeden z głównych symboli tego regionu.
  • Tre Cime di Lavaredo. Jest, to dolina z naprawdę pięknymi widokami a znajduje, się ona na wschodnim skraju Południowego Tyrolu.
  • Bolzano. Jest to kościół romański, który pamięta historię z XII wieku.
  • Lago di carezza. 25 kilometrów od Bolzano znajduje się owe rajskie jezioro, które leży na terenieVal d’Egam słynie z najgęstszej sieci ów szlaków dla turystów.

Jest też wiele miejsc i atrakcji, które warto zwiedzić, podczas podróży to Tyrolu Południowego, ale te miejsca wymienione wyżej zasługują na szczególną uwagę.