Maroko – świetny klimat i piękno przyrody

Maroko kraj

Z pewnością słyszałeś, iż Maroko jest bardzo chętnie wybieraną destynacją podróżniczą. Nie ma w tym nic dziwnego, jest to bowiem miejsce wielu możliwości. Zarówno ten, kto pragnie poznawać i zwiedzać nie będzie zawiedziony, jak i ktoś, kto woli wygrzewać swoje ciało na ciepłym piasku malowniczej plaży. Co warto zwiedzić w Maroku? Podpowiadamy.

Tutaj musisz być – jest tu ciepło i ładnie

Aby odwiedzić wszystkie warte uwagi miejsca w Maroko, trzeba byłoby spędzić tam wiele tygodni. Najczęściej jednak czas przeznaczony na urlop, nie daje takiej możliwości. Oto lista miejsc, które koniecznie musisz zobaczyć będąc w pięknym Maroko:

  • Pustynia – i jej piękne wydmy Erg Chebbi z pewnością zapiorą dech w piersiach. Tutaj można poczuć prawdziwy respekt dla potęgi i piękna przyrody. Wschody i zachody słońca na pustyni to coś, co każdy powinien mieć okazję podziwiać.
  • Marrakesz – chociaż większość z nas nie lubi zgiełku na urlopie, odwiedzając Marrakesz nie będziesz zawiedziony. Pyszne jedzenie, przekąski i imprezowa atmosfera sprawiają, że na pewno nie pożałujesz wizyty w tym klimatycznym miejscu.
  • Wąwóz Dades – jesteś fanem trekkingu? A może fascynują Cię formacje skalne? Musisz odwiedzić urokliwy Wąwóz Dades.
  • Park Narodowy Souss-Massa w pobliżu Agadiru – jeśli pragniesz odpocząć od zgiełku miasta i podziwiać piękno przyrody.

Ludzie i bezpieczeństwo

Jeśli ktoś kiedyś powiedział Ci, iż Maroko nie jest bezpieczne dla turystów, możesz uznać to za błędne stwierdzenie. Ludzie są tam bardzo życzliwi i pomocni. Z pewnością warto więc odwiedzić te piękne miejsce i skorzystać z jego uroków. Na pewno przywieziesz wiele pozytywnych wspomnieć, a być może Maroko stanie się stałym miejscem Twoich udanych urlopów. To zupełnie inny świat, warto jednak poznać jego zalety i największe atrakcje. Warto uważać w przypadku noclegu pod namiotami. Wszelkie stworzenia gryzące budzą się w nocy do życia, dlatego należy odpowiednio się przed nimi zabezpieczyć. Pamiętaj wówczas o dokładnym zamknięciu namiotu