Londyn – darmowe atrakcje

Londyn jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast na całym świecie. Piękna, zabytkowa architektura, mnóstwo atrakcji dla całej rodziny, a także multikulturowy klimat miasta sprawiają, że do tego miejsca przyjeżdżają podróżnicy z najdalszych krańców świata. Przedstawiamy 5 darmowych atrakcji w Londynie i informacje o nich, które warto odwiedzić podczas weekendowego pobytu angielskiej stolicy!

1. Darmowe muzea w Londynie

Wiele muzeów londyńskich można odwiedzić całkowicie za darmo. W Muzeum Historii Naturalnej zobaczyć można m.in. ogromny plaster sekwoi o średnicy aż 6 metrów, galerię dinozaurów, a także ogromny szkielet płetwala błękitnego – największego zwierzęcia, które kiedykolwiek żyło na Ziemi. Warto odwiedzić również londyńskie Muzeum Nauki, gdzie znajduje się ciekawa ekspozycja dla dzieci, dzięki której najmłodsi mogą poznać prawa fizyki i zrozumieć różne naturalne zjawiska. Bez żadnych opłat zwiedzić można także Muzeum Dzieciństwa, Muzeum Victorii i Alberta, Brytyjskie Muzeum Narodowe oraz Galerię Narodową.

2. Tamiza

Tamiza to jedna z najdłuższych rzek w kraju – pod względem długości zajmuje drugie miejsce w Wielkiej Brytanii. Przy brzegach londyńskiej części Tamizy ciągną się długie deptaki, z których podziwiać można wspaniałą panoramę miasta. Znajdują się tu m.in. bary, restauracje, sklepy z pamiątkami oraz sztucznie usypane plaże z leżakami.

3. Londyńskie parki

Na terenie angielskiej stolicy znajduje się wiele zielonych, pięknych parków. W Greenwich Park (jednym z ogrodów królewskich) znajduje się jedno z najważniejszych europejskich obserwatoriów astronomicznych. Warto zobaczyć również Regent’s Park, rozległe tereny malowniczego Parku Victorii oraz park Northala Fields, w którym znajdują się kopce usypane z pozostałości po starym stadionie Wembley.

4. Targowiska londyńskie

Choć ogromne targowiska kojarzą się raczej z krajami Azji i Afryki, także w Londynie odwiedzić można kilka z nich. Najważniejszym i najchętniej odwiedzanym przez turystów jest Borough Market, gdzie sprzedawane są produkty spożywcze. To miejsce pełne smaków, aromatów i wyjątkowo przyjaznej atmosfery. Wśród stoisk znaleźć można także miejsca, w których serwowane są świeżo przygotowane przekąski i sycące obiady.

5. Architektura Londynu

Podczas wizyty w Londynie nie sposób ominąć najważniejsze zabytki miasta, które zapierają dech w piersiach miłośnikom przepięknej architektury. Do najpiękniejszych zabytków należą: Tower of London, zabytkowe gmachy muzeów (Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Brytyjskie czy budynek Galerii Narodowej) czy najważniejsza rezydencja królewska w kraju – Pałac Buckingham. Warto zobaczyć również wspaniały Tower Bridge ciągnący się nad wodami Tamizy oraz wspaniałą Katedrę św. Pawła.